Twister 800N. Giżycko

Giżycko – miasto pod żaglami

Polskie Mazury niemal wszystkim kojarzą się z krainą jezior i gęstych, dzikich lasów. Wypoczynek w tej części kraju oznacza obcowanie z naturą i aktywne spędzanie czasu. Dla większości z nas jest to miejsce, gdzie powracamy wiele razy w roku, by choćby weekend spędzić pod żaglami. Pasjonaci jachtów nie wyobrażają sobie innego urlopu, jak przemierzanie szlaków wodnych, wolność którą daje przebywanie z dala od ludzi i życie w zgodzie z naturą.

Osoby, które chcą spędzić czas z rodziną, z dala od problemów, spokojnie i komfortowo zazwyczaj wybierają duże, ciężkie jachty, które są dość odporne na podmuchy wiatru, przez co całkowicie bezpieczne dla dzieci. Tego typu łodzie nie przynoszą jednak radości ludziom, którzy potrzebują większej aktywności i adrenaliny. Dla nich liczy się przede wszystkim szybkość. Tak właśnie został zaprojektowany sportowy Twister 800N. Giżycko to stolica żeglarstwa w Polsce, w której portach wynajmiemy każdą interesującą nas łódź. Warto jednak rezerwacji dokonać wcześniej, by określony jacht był dla nas dostępny.

W mieście spotyka się sześć mazurskich jezior, dlatego większość rejsów żeglarze zaczynają właśnie z Giżycka. Tu też odbywa się słynny Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej. Od maja do września miasto i jego porty tętnią życiem, dzięki dużemu natężeniu ruchu turystycznego. W oczekiwaniu na czarter łodzi warto udać się na ponad stuletnią wieżę ciśnień, z której można podziwiać zarówno panoramę Giżycka, jak i krajobrazy pobliskich jezior. Wybierając się na rejs pod koniec sierpnia możemy natrafić na odbywający się tam co roku festiwal kultury hip-hopowej.

Podobne wyszukiwania: